Paykasa Nerelerde Kullanılır?

28 Mart 20 Paykasa Nerelerde Kullanılır?

Paykasa Nerelerde Kullanılır?

Paykasa Nerelerde Kullanılır?

Paykasa, internet alışverişleri konusunda her yerde kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra kullanmak istediğiniz bir site eğer Paykasa sistemi ile uyumluysa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca bilmelisiniz ki kullanacağınız site, şirket şartlarında olmalıdır. Paykasa sanal kartı sadece resmi olan firmalı sitelere uyumlu olmaktadır. Örnek verecek olursak, Paykasa logosu olan bir alışveriş sitesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Günün döviz kurlarına göre sanal alışverişlerinizi yapıp, kredi kartı ya da özel bilgilerinizi vermeden rahatlıkla ve güvenle alışveriş yapmak için kullanacağınız Paykasa kartlarında sadece € yani Euro bakiyesi ile hizmet sunmaktadır.

Paykasa Nedir?

Paykasa ön ödemeli her biri tek kullanımlık sanal bir kattır. 16 haneli numaraları, son kullanma tarihi ve CV kodlarından oluşmaktadır. Dünyada yaygın olan bu sanal kart son zamanlarda Türkiye’de de yaygın hale gelerek bazı bankalar ile anlaşma dahi yapmıştır. Bu sayede Paykasa kart alımları ve bozdurmaları daha kolay hale gelmiştir.

Euro bazında işlem yapan Paykasa kartları 10, 20, 50, 100, 150, 250 € şeklinde tek kullanımlık kontör sanal kart hizmeti sunmaktadır.

Kullanım Süresi veya Bloke Olabiliyor mu?

Paykasa sanal kartların süresi tam 1 senedir. Kartın kodları eğer 3 kereden fazla yanlış girilir ise güvenlik açısından dolayı bloke olmaktadır. Ancak sistem bütün Paykasa kartlarını bloke etmemektedir. Yalnızca fazla deneme yapılan kartları güvenlik açısından bloke ederek duruma göre tekrar açmaktadır.

Okuma : 336