İnternette finansal güvenlik

5 Nisan 20 İnternette finansal güvenlik

İnternette finansal güvenlik

İnternette finansal güvenlik

Son zamanlarda internet kullanıcılarının dilinden düşürmediği paykasa online dünyanın en azından finansal olarak çok daha güvenli olmasını sağlıyor. Artan hırsızlık ve dolandırıcılık girişimlerinin önüne geçmeyi amaçlayan uygulama şu ana kadar bunu başardı bile. Paykasa kullanarak ödemelerini gerçekleştiren hiçbir kullanıcı güvenlik sorunu yaşamadı.

 

Kişisel bilgilerinizi hiç kullanmayın

Akıllı telefonlarınız ile alışveriş yapmak hem ekonomik hem de konforlu geliyor ancak güvenlik sorunları nedeniyle endişe duyuyorsanız tüm endişelerinizi dindirecek bir sistem olan paykasa ile tanışmanın zamanı gelmiş demektir. Farklı sitelerden eğitim, kozmetik, gıda, tekstil gibi alanlarda yaptığınız alışverişleriniz için iş ödeme noktasına geldiğinde kredi kartı ya da banka kartı gibi bilgilerinizi kullanmanız gerekir. Bu bilgilerin gizli kalması her zaman mümkün olmamaktadır. Dolandırıcıların eline geçmesini istemediğiniz bilgilerinizi bu yeni sistemde koruma altına alabileceksiniz. Ödeme sırasında bu sistem, kişisel bilgilerinizi hiç kullanmamanızı sağlıyor.

 

Nasıl paykasa alırım?

16 haneli bir kart numarası ile ödeme yapabileceğiniz paykasa sistemi bu kartın dışarıdan müdahale edilemez içeriği sayesinde hem adınızı bile kullanmadan alışveriş yapmanızı hem de bakiyenizi kontrol altında tutarak limitleri sizin belirlemenizi sağlıyor. Türkiye’de son ayların en popüler ödeme aracı olan bu yeni sisteme siz de kolayca katılabilirsiniz. Paykasa kartı nasıl temin edeceğinizi merak ediyorsanız sitemizi inceleyerek adım adım yöntemleri takip edin.

Okuma : 177